شرکت فنی و مهندسی آرمان طرح ، از سال 1384 به طور غیر رسمی با نام فرا طرح فعالیت خود را در حوزه های مختلف مهندسی معکوس ، طراحی ، ساخت و کنترل کیفی قطعات صنایع مختلف آغاز نمود. بنیان گذاران این شرکت از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های معتبر کشور بوده و پس از گذشت قریب به ده سال ازکسب تجربیات ارزنده در صنعت  ، تصمیم به تاسیس شرکت به صورت حقوقی  نمودند.
این شرکت در اداره ثبت شرکتها  با نام  آرمان طرح سازان اسپادانا  با شماره  3593 به ثبت رسید. شعار اصلی شرکت ه “هسته هوشمند، شبکه توانمند“می باشد . شرکت آرمان طرح اسپادانا  با بهره مندی از  نیروهای متخصص و متعهد در هسته مرکزی شرکت - توانایی ساخت ماشین آلات و مجموعه های صنعتی و  همچنین توانایی تولید قطعات با کیفیت - قابل رقابت با سازنده های خارجی و بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی را داراست .
این مجموعه توانمند و با انگیزه با بهره گیری از  دانش وتجربه مهندسین و تجهیزات مدرن که در اختیار دارد، توانمندی ابعاد برداری و QC قطعات را بدون محدودیت در جنس و ابعاد و با کمترین زمان در هر زمان و هر مکان محل با دقت بسیار بالا  ( تا حد 7 میکرون متر)  دارا می باشد  .
این شرکت با در اختیار داشتن دستگاه دیجیتایزر( اسکنر سه بعدی ) خدمات اسکن سه بعدی و ابعاد برداری از کلیه قطعات  وماشین الات صنعتی و همچنین  مجموعه های مونتاژی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارائه می نماید.  حاصل تلاش شرکت در طی چندین سال فعالیت  ٰ  بیش از 15 هزار قطعه صنعتی در صنایع مختلفی  از جمله صنایع نفت ٰ گاز ٰ پتروشیمی –نیروگاهی -  فولاد سازی – حمل و نقل -خودرو سازی – لوازم خانگی – پزشکی  و قالبسازی  مدلسازی نموده است .