شرکت فنی و مهندسی آرمان طرح ، از سال 1384 به طور غیر رسمی با نام فرا طرح فعالیت خود را در حوزه های مختلف مهندسی معکوس ، طراحی ، ساخت و کنترل کیفی قطعات صنایع مختلف آغاز نمود. بنیان گذاران این شرکت از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های معتبر کشور بوده و پس از گذشت قریب به ده سال از کسب تجربیات ارزنده در صنعت  ، تصمیم به تاسیس شرکت به صورت حقوقی نمودند.
این شرکت در اداره ثبت شرکتها  با نام  آرمان طرح سازان اسپادانا  با شماره  3593 به ثبت رسید. شعار اصلی شرکت  “هسته هوشمند، شبکه توانمند“می باشد . شرکت آرمان طرح با بهره مندی از  نیروهای متخصص و متعهد در هسته مرکزی شرکت - توانایی ساخت ماشین آلات و مجموعه های صنعتی و  همچنین توانایی تولید قطعات با کیفیت - قابل رقابت با سازنده های خارجی و بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی را داراست .
این مجموعه توانمند و با انگیزه با بهره گیری از  دانش وتجربه مهندسین و تجهیزات مدرن که در اختیار دارد، توانمندی ابعاد برداری و QC قطعات را بدون محدودیت در جنس و ابعاد و با کمترین زمان در هر زمان و هر مکان محل با دقت بسیار بالا  ( تا حد 7 میکرومتر) دارا می باشد  .
این شرکت با در اختیار داشتن دستگاه دیجیتایزر( اسکنر سه بعدی ) خدمات اسکن سه بعدی و ابعاد برداری از کلیه قطعات  وماشین آلات صنعتی و همچنین مجموعه های مونتاژی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارائه می نماید.  حاصل تلاش شرکت در طی چندین سال فعالیت بیش از 15 هزار قطعه صنعتی در صنایع مختلفی  از جمله صنایع نفت ٰ گاز ٰ پتروشیمی - نیروگاهی -  فولاد سازی - حمل و نقل - خودرو سازی - لوازم خانگی - پزشکی -  قالبسازی و مدلسازی نموده است .